top of page

Amazon FBA Kargo Gönderimi

Amazon kargo gönderimi konusunda, Entegre Cargo olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Fulfillment by Amazon (FBA), ürünlerin Amazon'un depolarına sevk edilmesi ve bu depolardan satıştan hemen sonra nihai tüketiciye ulaştırılması sorununu çözen hizmete verilen addır.

Amazon deposuna 1 adet veya 1000 adet ürün gönderebilirsiniz. Yeni açılan hesaplarda genellikle 5.000 ürün limiti vardır. Amazon bir satış yaptığınızı fark ederse, gerekli olmadan önce bu limiti yükseltir.

Amazon Lojistik için hesabın bir işletme hesabı mı yoksa bireysel bir hesap mı olduğu fark etmez. Tüm kullanıcılar bu hizmeti kullanabilir. Ayrıca sattığınız ürünlerin Amazon'a kayıtlı olması gerekmektedir. Bazı ürünler için Amazon Lojistik, almanız gereken kısıtlamalar veya ek önlemler getirebilir. Kendi araştırmanızı yaparak veya ürüne girdikten sonra müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ürün Amazon'un deposuna ulaşana kadar tüm sorumluluk satıcıya aittir. Lojistik sıkıntılar, ek maliyetler, gümrükler vs. Amazon'un umurunda değil. Paketiniz ABD'deki bir konumdan geldiyse Amazon, UPS gibi taşıyıcıların gönderi etiketlerini yazdırabilir. UPS ücretleri doğrudan hesabınızdan Amazon'a ödenir. Çoğu kişi ve işletmenin UPS veya benzeri şirketlerden Amazon fiyatlarına erişimi olmadığı için bu, satıcılar için bir avantajdır ve maliyetleri düşürür.

Amazon kargo gönderimi

Amazon Kargo Gönderimi

Amazon Lojistik ürünlerinizi göndermeden önce bir Amazon Lojistik siparişi karşılama siparişi oluşturmanız gerekir. Bu sırayla, paket sayısını, içeriğini ve paket boyutlarını girmelisiniz. Amazon sattığınız ürüne göre kargonun gönderileceği Amazon deposunun adresini size bildirecektir. Bu adres genellikle ürünün en çok satılması beklenen bölgeye en yakın Amazon deposudur. ABD'deki tüm örnekleri verdim, ancak Meksika, Kanada, Birleşik Krallık ve Avrupa gibi diğer kıtalar gibi Amazon Lojistik'ten yararlanabilecek birçok ülke var.

Ürün Amazon'un deposuna ulaştıktan sonra, gerekirse tüm ürünler ayrı ayrı sayılır ve işaretlenir. Satılabilir durumda olmayan ürünler Amazon Lojistik olarak sınıflandırılır ve satışa sunulur. Bu işlem sırasında herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Amazon kargo gönderimi fiyatları hakkında detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Satış alındıktan sonra, Amazon ürünü paketleyecek ve Amerika Birleşik Devletleri'nin herhangi bir yerine gönderecektir. Amazon, nakliye ile ilgili tüm müşteri iletişimlerini ve iade süreçlerini yönetir. Amazon, standart ürün satış ücretlerini, depolama maliyetlerini, nakliye ücretlerini ve etiketlemeyi ödeyecektir.

Tüm Kargo Gönderimleriniz İçin Bizi Arayın
0850 308 34 22

2. Başlık

bottom of page