top of page

Fuar Taşımacılığı

Fuar taşımacılığı nedir sorusuna cevap verebilmek için seminer, sempozyum, konferans, ticari fuar gibi etkinlikler için düzenlenen organizasyonların lojistik gereksinimlerini bilmemiz gerekmektedir.

 

Tüm bu organizasyon ve etkinlikler için gerekli ekipman, stant ve ekipmanların farklı mekanlar arasında taşınması için fuar taşımacılığı temel ihtiyaçlardan biridir. Daha küresel bir organizasyon için uluslararası adil nakliye yöntemleri çok önemlidir.

Genel olarak yukarıdaki bilgilerde fuar taşımacılığının hem profesyonel hem de sosyal yönü olduğunu vurgulamak yanlış olmaz.Ekipmanlar global pazarda gün geçtikçe büyük bir pazar büyüklüğü kazanan etkinlik sektöründe vazgeçilmez parçalardan biridir.

 

için Bu bağlamda, söz konusu ekipmanların ticari fuar ve etkinlik organizasyonlarında lojistik yöntemler ve fuar taşımacılığı hizmetleri gibi yaklaşımlar kullanılarak taşınması mümkündür.

Fuar Barındırma

MOBİLYA FUARI TAŞIMACILIĞI

Lojistik bağımsız bir uzmanlık alanı olarak kabul edildiğinden ilgili iş alanları da birçok boyutta farklılık göstermektedir. Mobilya fuar taşımacılığı gibi merkezi lojistik hizmetler, organizasyonlar ve etkinlik firmaları tarafından sıklıkla tercih edilen hizmetler olarak nitelendirilmektedir. Çeşitli lojistik yaklaşımların ve araçların kullanıldığı fuar mobilyası taşımacılığı, firmaların tüm lojistik yüklerini en aza indirmelerini sağlayan bir hizmettir. Bu bilgiler göz önüne alındığında yukarıdaki hizmetlerin uluslararası fuar taşımacılığı firmalarından da yoğun talep gördüğünü söyleyebiliriz.

 

OTOMOBİL FUARI TAŞIMACILIĞI 

Etkinlik lojistiği kapsamında ihtiyaç duyulan bir diğer hizmet türü ise araç gösteri taşımacılığı olarak öne çıkıyor. Yukarıdaki hizmetler, farklı lokasyonlar arasında araba ve benzeri araçların taşınması için tercih edilen yöntemdir. Karayolu taşımacılığı ve denizyolu lojistiği gibi yaklaşımları kullanan bu hizmet grubu, etkinlikler için araçların en hızlı ve verimli şekilde taşınmasını amaçlamaktadır.

 

MAKİNE FUARI TAŞIMACILIĞI 

Özellikle sanayi ve imalat sektörlerindeki seminerler ve etkinlikler için imalat araçlarının taşınması gerekir. Üretim araçları karmaşık sistemlerdir, bu nedenle olası hasarları önlemek için nakliye sürecinin dikkatli ve nazik olması önemlidir. Fuar gibi etkinlikler için makine taşımacılığı, özellikle büyük sanayi şirketlerinin ihtiyaç duyduğu lojistik hizmetlerden biridir.

 

İNŞAAT MALZEMELERİ FUARI TAŞIMACILIĞI 

 İnşaat sektörü sadece Türkiye'de değil tüm dünyada çok yüksek hacimli bir sektör olarak kabul ediliyor. İnşaat sektöründe işbirliklerinin artmasıyla birlikte uluslararası düzeyde düzenlenen etkinliklerin sayısı da artıyor. Bu aynı zamanda inşaat malzemelerinin taşınması gibi ihtiyaca dayalı lojistik hizmet paketlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu tür bölgelerde faaliyet gösteren lojistik firmaları Almanya karayolu taşımacılığı gibi lokasyon bazlı hizmetleri tercih etmektedir. Bu durumda uluslararası adil nakliye şirketleri daha iyi müşteri ilişkileri kurabilir.

Tüm Kargo Gönderimleriniz İçin Bizi Arayın
0850 308 34 22

bottom of page