top of page

Havayolu Taşımacılığı

Kargo ya da taşımacılık anlayışı, bilindiği gibi bir ürün bir diğer ürünün veya herhangi bir malzemenin, istenilen bir noktadan alınması ve alıcı tarafından istenilen noktaya, istenilen zamanda, elverişli koşullarda teslim edilmesi manasına gelmektedir.


Günümüzde bu alanda hizmet veren birden fazla işletme bulunmaktadır. Kargo ifadesi kullanıldığında genelde akla klasik manada hizmet veren kargo şirketleri gelmektedir. Bir ürün teslim edilmekte, bir adres verilmekte, teslim edilen ürün, adrese en kısa zamanda, bozulmadan, deforme olmadan, teslim edilmekte ve göndericiye gerekli bilgi verilmektedir.

Havayolu taşımacılığında, benzer kurallar dahilinde hareket etmedir. Genel manada, “havayolu taşımacılığı nedir”?  sorusuna karşılık olarak, süre gelen kargo anlayışının, havayolu ile uçaklar kullanılarak istenen noktalara ulaştırılması ve teslimat süreçlerinin tamamlanması olarak ifade edilebilir.

Karayolu, demiryolu, denizyolu veya havayolu taşımacılığına göre, belirleyici farkları bulunmaktadır. Hızlı işlem süresi, istenilen noktaya malzemenin ya da gönderilen ürünün daha ivedi bir şekilde alıcıya ulaşması, hava yolu taşımacılığının tercih edilmesinin temel nedenleri arasında bulunmaktadır.

kargo-4.jpg

Günümüz dünyasında bu alanda hizmet veren şirketler incelendiğinde, farklı ülkelere, uluslararası taşımacılık anlayışına hakim bir işlemin ortaya koyulduğu görülebilmektedir. Bazı şirketlerin, dünyanın tüm hava limanlarına uçak gönderdiği, her ülkeye hizmet götürdüğü, bilinen bir gerçeği işaret etmektedir.

Büyük lojistik şirketleri bu alanda vermiş olduğu hizmetler ile havayolu taşımacılığını zirveye ulaştırmıştır.

Hızlı, ekonomik, kaliteli ve pratik çözümler, avantajlar, havayolu taşımacılığı anlayışı ile kullanıcıların, ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkarılmış ve kapıdan kapıya hizmet anlayışlı da havayolu taşımacılığı sistemi ile entegre etmiştir.


Havayolu Taşımacılığında Hangi Yükler Taşınmaktadır.

 Havayolu taşımacılığı mantalitesine bakıldığında, her türlü ürün ve her türlü mal, şeklinde bir tanımlamanın yapıldığını anlamak mümkündür. Genel manada, havayolu taşımacılığı ve yük çeşitleri nelerdir? Sorusunun karşılığında, istenilen bir ürünün, istenilen tarihte alıcıyla teslim edilmesi şeklinde bir cevap ile karşılaşırsınız. Başlıklar halinde hizmet seçeneklerini sıralayacak olursak. Şu ifadeleri kullanılmak gerekecektir;

 

·       Proje taşımacılığı 

·       İthalat ve ihracat ürünleri taşımacılığı

·       Havayolu ile cenaze taşımacılığı

·       Konsolide kargo taşımacılığı

·       Transit yükleme sistemi taşımacılığı

·       Havaleli özel taşıma sistemleri

·       Her türlü tehlikeli madde taşımacılığı

·       İmal edilen, oluşturulan her türlü ürünün taşımacılığı

·       Değersiz evrak taşımacılığı.

·       Değerli emtia taşımacılığı.

·       Değersiz evrak taşımacılığı.


Havayolu Taşımacılığının Yarını

 Havayolu taşımacılığı, günümüz dünyasında ihtiyaçları kapsamında, her gün kendini yenilemekte ve farklı ülkeler arasında taşımacılık sistemini de geçerli hale getirmektedir. Süre gelen manada; herhangi bir ülkede yurt içinde, yurt içi taşımacılıkta kullanılan sistemler olarak düşünülüyor olsa da bugünün ithalat ve ihracat potansiyeli mercek altına alındığında havayolu taşımacılığının yarını daha etkili umut veren pozisyonda kendini göstermektedir.

 

Dünyanın herhangi bir ülkesinde üretilmiş olan bir ürünün ya da pazarlanmak istenen bir ürünün veya herhangi bir ülkeye, gönderilmek istenen bir gönderinin, hızlı ve ivedi bir şekilde gönderilmesinde, öne çıkan taşımacılık sistemi, bugün olduğu gibi, gelecekte de havayolu taşımacılığı olacaktır.

Daha hızlı taşımacılık, daha hesaplı taşımacılık, daha kaliteli taşımacılık, daha avantajlı taşımacılık anlayışının her yeni gün geliştiği görülmektedir. 

Havayolu taşımacılığı, havaalanlarından havaalanlarına, kapıdan kapıya, hızlı, güvenli teslimat prensipleri dahilinde gelişim göstermekte olup, bu sektörün önünde bulunan şey, zaman hız kavramı olacaktır.

Bir uçağın veya tüm havayollarının ulaşabildiği her noktaya, hizmet götürme anlaşılışının hızlı bir gelişim gösterdiği dünyamızda havayolu taşımacılığı, ayırt edici bir özellik olarak üstün bir kargoculuk hizmeti olarak ön plana bulunmaktadır.  

 

Ülkemizde üretilen herhangi bir ürünün, yedi kıta da farklı ülkelere gönderilmesi, herhangi bir ülkede üretilen bir ürünün, ülkemize uzak mesafelerden en hızlı şekilde teslim edilmesi, hava yolu taşımacılığı sektörünün gelişim sürecini hızlandırmaktadır.

Tüm Kargo Gönderimleriniz İçin Bizi Arayın
0850 308 34 22

bottom of page