top of page

ETSY Kargo Gönderimi

ETSY kargo gönderimi için hoş geldiniz. Günümüzde ticaret anlayışı oldukça farklıdır. Eskiden olduğu gibi insan bu mağazaya uğrayarak alışveriş yapmıyor, bu mağaza benim. İnsanların satın alma alışkanlıkları önemli ölçüde değişti. İnsanlar internetin olduğu her yerden tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bu durum ihalelerde bölgesel ve ulusal sınırların ortadan kalkmasına yol açmaktadır.

 

Kısaca ticaretin küreselleşmesi ile birlikte insanlar dünyanın herhangi bir yerinde bulundukları ülkede alım satım yapma imkanına sahip olmuşlardır. E-ticaret yoluyla yapılan satışlarda satıcılar global alışveriş sitelerinde vitrin açarak satmak istedikleri ürünleri orada satabilmektedirler. Sanal bir alışveriş platformu olan Etsy, bahsettiğimiz global alışveriş sitelerinden biridir. Etsy'de satış yapmak için sitenin satış sürecini kabul etmelisiniz.

Etsy'nin en önemli süreci elbette alıcılara zamanında ürün teslimi. Etsy mağazası açtığınızda, alıcı dünyanın neresinde olursa olsun, ürünün sistemde taahhüt edilen süre içerisinde alıcıya ulaşması gerekmektedir. Bu nedenle e-ticaret yapan kişiler, dünyanın en popüler sanal alışveriş sitelerinde mağaza açarken tüm bu detayları önceden planlamalıdır. 

ETSY Kargo Gönderimi

ETSY Kargo Ücreti

Günümüzde ETSY kargo ücreti farklı pek çok unsura göre belirlenir. En önemli unsurlar arasında kargonun ağırlığı, toplam sayısı yer almaktadır. Etsy'nin en önemli süreci elbette alıcılara zamanında ürün teslimi. Etsy mağazası açtığınızda, alıcı dünyanın neresinde olursa olsun, ürünün sistemde taahhüt edilen süre içerisinde alıcıya ulaşması gerekmektedir. Bu nedenle e-ticaret yapan kişiler, dünyanın en popüler sanal alışveriş sitelerinde mağaza açarken tüm bu detayları önceden planlamalıdır. Türkiye üzerinden satış yapan satıcılar, ilk satış gerçekleşmeden önce yurt dışı gönderilerini nasıl göndereceklerini, uluslararası nakliye komisyoncularının hangi firmayı kullanacaklarını, teslimatın firma tarafından ne kadar sürede gerçekleştirileceğini, fiyatın nasıl belirleneceğini, sevkiyatın ulaşıncaya kadar hangi süreçten geçeceğini planlamalıdır.

 

Kuruluşumuz, ETSY kargo gönderimi konusunda makul fiyatlarla faaliyetlerini sürdürmektedir. Alıcı ve detayların hesaplanması. Uzatılmış nakliye gibi durumlarda, bu sistem tarafından tüccarın ticari itibarının zedelenmesi riski vardır. Bu riskten korunmak için e-ticarette en önemli noktanın ürün satış aşaması kadar ürün sevkiyat aşaması olduğunu unutmamalıyız. Entegre Cargo olarak Türkiye'den Etsy'ye mal göndermek için bu dönemdeki tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz. ETSY yurtdışı kargo gönderimleriniz için bizi arayabilirsiniz. ETSY kargo ücreti hesaplama konusunda detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

TÜRKİYE'DEN ETSY İLE ÜRÜN GÖNDERİMİ

 

Etsy'de bir mağaza açtığınızda, ürünlerin alıcıya gönderilmesi süreci ile ilgili tüm prosedürleri kabul etmiş olursunuz. Bu işlemlerden en önemlisi elbette teslim süresidir. Etsy üzerinde sanal mağaza açan Türk satıcı, satın alma işlemi tamamlandıktan sonra satılan ürünü Etsy'ye değil doğrudan alıcının adresine göndermekle yükümlüdür. Bunun için satış yapan firma, satıştan önce malın nakliyesi ile ilgili tüm detayları netleştirmelidir. Çünkü satış sonrasında satılan ürünün belirtilen süre içerisinde alıcıya teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Genel olarak Türkiye'den yurt dışına satış yapan sanal mağaza sahipleri siparişlerini PTT üzerinden göndermeyi tercih etmektedir. Ancak PTT teslimatı 10-14 gün sürdüğü için bu süreç uzayabiliyor. Ne yazık ki, alıcılar ve Etsy'yi karıştırıyorlar. Aynı zamanda Etsy üzerinde açtıkları sanal mağaza üzerinden itibarlarını da kaybettiler. Bir satış firmasının PTT kargoyu tercih etmesinin en önemli sebebi elbette ki tamamen ekonomik olmasıdır. Ancak sanal satışta satış performansınız alıcılara zamanında ürün tesliminden doğrudan etkilenir. Yani bir yandan karlılığınızı artırdığınızı düşünürken, diğer yandan müşteri kaybettiğinizde kaybedersiniz.

 

ETSY TÜCCARLARI İÇİN NAVLUN ÇÖZÜMLERİ

 

Sanal mağazanızı Etsy'de açmaya karar verdiniz veya açtınız bile. Etsy'de listelediğiniz ürünlerin alıcıları, dünyanın her yerinden herhangi biri olabilir. Yani burada asıl olan satışla birlikte sattığınız ürünleri alıcılara ulaştırabilmenizdir. Çünkü satış yapmanın yanı sıra ürünleri zamanında alıcılara ulaştırmak da e-ticaretin temellerinden biridir. Bu nedenle Etsy üzerinde sanal mağaza açan Türk satıcılar, bu sürecin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için ürünlerini dünyanın her yerine zamanında ve ekonomik fiyatla gönderebilecek bir çözüm ortağına ihtiyaç duyuyor. Satış firması satışa başlamadan önce tüm bu detayları netleştirmeli, çalışacağı nakliye firmasına karar vermeli ve o malın nakliye firması ile gerekli anlaşmaları ve görüşmeleri yapmalıdır.

 

E-ticaret satışı yapan satıcılar, hangi kargo firmasının çözüm ortağı olacağını dikkatle seçmelidir. Satıcılar bir nakliye şirketi seçerken fiyatları araştırmalı, ancak asla yalnızca fiyata göre seçim yapmamalıdır. Satıcıların burada dikkat etmesi gereken en önemli konu teslimat süresidir. Çünkü satıcının satışlarının devamlılığı bu kriterle doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle nakliye firmasının ürünü uygun fiyata, zamanında ve teslim aldığı şekilde alıcıya teslim etmesi son derece önemlidir. Satıcı gerekli araştırma ve görüşmeleri yaptıktan sonra hangi kargo firmasının çözüm ortağı olacağını belirlemelidir. Satıcının kargo firmasına olan güveni çok önemlidir. Aynı zamanda nakliye firmasının da bu güvene bağlı kalabilmesi, kurum ve prensiplere sahip olması gerekmektedir. ETSY kargo gönderimi için iletişim numaramız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

ETSY Kargo Fiyatları Nasıl Belirlenir?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de ETSY kargo fiyatlarının nasıl belirlendiğidir. Genellikle ETSY'de satıcılar kargo fiyatlarını kendileri belirlemektedir. Bu belirleme esnasında bazı unsurlar dikkate alınmaktadır. Ürün hangi ülkeye gönderilecek? Ağırlığı ne kadar? Kargo gönderimi sırasında istenilen ekstra özellikle var mı? Gibi kriterlere bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Bu açıdan net bir fiyat alabilmek ve kargo gönderimleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz. İrtibat numaramız 0850 308 34 22 şeklindedir. 

Tüm Kargo Gönderimleriniz İçin Bizi Arayın
0850 308 34 22

bottom of page